Секрети української промисловості: виробництво блістерної упаковки
Сучасні блістери дуже зручні у використанні, недорогі і надійні, саме тому така галузь, як виробництво блістерної упаковки сьогодні процвітає. Сьогодні ми поговоримо про те, наскільки складним буває цей виробничий процес, які види упаковки може запропонувати сучасний виробник і де її можна купити.

Як це відбувається?

Блістери виготовляються з полімерної плівки ПВХ, ПЕТФ, ПС, ПП. Процес виготовлення, зазвичай, складається з 3 етапів: виготовлення матриці, підготовка термопластичного матеріалу і власне формування.

Виготовлення матриці - це, по суті, ключовий момент, від якості виконання робіт на даному етапі залежить якість кінцевого продукту, тобто упаковки. Найчастіше як основний вихідний матеріал для створення цієї деталі використовують бездоганно відполірований дюралюміній, але можуть бути і більш дешеві варіанти. До речі багато виробників можуть виконувати матриці на замовлення за кресленнями клієнта.

Підготовка термопластичного матеріалу. Як вже було сказано, це якісна полімерна плівка різної товщини, залежно від призначення майбутньої упаковки. Плівку нагрівають до текучого стану, після чого вона обтягує матрицю, приймаючи її форму після застигання. За рахунок різних добавок колір і ступінь прозорості матеріалу можуть змінюватися. Крім того, упаковка може бути золотистого кольору, металік.

Процес виготовлення або вакуум-формування. Вона здійснюється на спеціальному столі з встановленою на неї матрицею. Потрібно сказати, що процес виробництва зробив крок далеко вперед. Сучасні автомати для термоформовки оснащені системами контролю і регулювання циклу формування, а також вакуум-насосом. Коли матеріал приймає необхідну форму, вакуум відключається, а оператор забирає листи з готовими формами.

Яка вона буває?

Сучасна блістерна упаковка випускається декількох видів: двостороння, для приварки, з європетлею, з подвійним загином.

Двостороння упаковка використовується для упаковки товарів з великою вагою. Вона складається з двох компонентів, які з'єднуються між собою спеціальними кріпленнями для підвищення міцності. Для розміщення інформації про товар використовується картонний вкладиш.
Упаковка з загином країв використовується для товарів невеликого розміру і ваги, наприклад, таблетки, батарейки. Має вигляд напівформи, краї якої загнуті всередину, праворуч, ліворуч, знизу для кращої фіксації картонного вкладиша.

Упаковка під приварення - призначена для пакування великогабаритних і важких виробів. Складається з однієї напівформи. Блістер по периметру має поля під приварення, а на картонний вкладиш наноситься лак для приварки.

Де купити прес-форми для блістерної упаковки в Україні?

Виробництвом прес-форм блістерної упаковки в Україні займається компанія "Форма Плюс". У нас є сучасний набір обладнання, який дозволяє виготовляти обладнання європейського класу. Ми займаємося виробництвом під ключ від розробки проектної документації до виготовлення.

Процес виготовлення в середньому займає від 5 до 15 днів. Вартість послуг у кожному конкретному випадку обмовляється індивідуально. Хочете обговорити можливі умови співпраці? Тоді дзвоніть нам за телефонами, розміщеним в розділі Контакти.